GALA PODSUMOWUJĄCA "AIR SHOW 2018"

DOWÓDCA GENERALNY RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH

Pan gen. broni Jarosław MIKAw dniu 14 grudnia 2018 roku w SANGATE HOTEL AIRPORT dokonał szczegółowego omówienia i podsumowania XVI edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych "AIR SHOW 2018", które odbyły się w dniach 25 - 26 sierpnia 2018 roku w Radomiu.

Biuro Organizacyjne AIR SHOW 2018 jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim gościom i uczestnikom pokazów, współorganizatorom, współpracującym z nami służbom oraz wszystkim naszym partnerom i przyjaciołom za współpracę przy organizacji XVI edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2018 to przede wszystkim święto lotnictwa. Największy event lotniczy w Polsce odbył się 25 i 26 sierpnia br. z okazji 100 rocznicy utworzenia lotnictwa wojskowego w Polsce została zorganizowana XVI edycja AIR SHOW 2018.
W tegorocznych XVI Międzynarodowych Pokazach Lotniczych wzięli udział piloci cywilni i wojskowi, a także motoparalotniarze, skoczkowie spadochronowi oraz baloniarze. Lotnicy z 22 państw.
W czasie dwóch dni pokazów ponad 110 statków powietrznych w pokazie dynamicznym zadziwiło grono 180 tysięcy widzów zgromadzonych na radomskim lotnisku.
Piloci biorący udział w pokazach dynamicznych zaprezentowali najwyższy kunszt pilotażu indywidualnego i zespołowego.
Dla miłośników militariów przygotowano największą w historii wystawę statyczną obejmującą sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Zaprezentowano ponad 60 jednostek sprzętu wojskowego: czołgi, transportery opancerzone, armaty, zestawy przeciwlotnicze, radary, broń osobistą żołnierzy i symulatory szkolenia strzeleckiego. Do dyspozycji widzów udostępniono nowoczesną technikę wojskową oraz indywidualne wyposażenie żołnierzy, zazwyczaj niedostępne dla szerokiej publiczności.
Dla widzów tegorocznego AIR SHOW został przygotowany pokaz sprzętu przemysłu obronnego. Obecność produktów takich firm jak: Polska Grupa Zbrojeniowa, Lockheed, Leonardo, czy też Grupa WB zapewniło możliwość obejrzenia najnowocześniejszej techniki wojskowej.