KONFERENCJA RODN "WOM"

21 listopada 2019 roku przedstawiciele Muzeum 303 uczestniczyli w konferencji pod tytułem „Wykorzystanie rekonstrukcji historycznych w dydaktyce przedmiotów humanistycznych”, która odbyła się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

Konferencja współorganizowana została we współpracy RODN ,,WOM" ze Stowarzyszeniem Rekonstruktorów Historii Helle Berg w Opatowie oraz Muzeum 303 w Napoleonie.

PROGRAM konferencji:

• Powitanie zaproszonych gości i rozpoczęcie konferencji, Elżbieta Doroszuk, dyrektor RODN „WOM” w Częstochowie
  • Szkoła miejscem wprowadzenia uczniów w świat wartości, Sylwia Kurcab, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie
  • Rekonstrukcje historyczne dotyczące wydarzeń I i II wojny światowej na Górze Opatowskiej k. Kłobucka, ks. Maciej Woszczyk, Stowarzyszenie Rekonstruktorów Historii Helle Berg w Opatowie
  • Łącząc pokolenia poprzez żywe lekcje historii Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha służy innym, Karolina Kulejewska, Muzeum 303 w Napoleonie
  • Wykorzystanie filmów historycznych w edukacji przedmiotów humanistycznych, Elżbieta Straszak, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie
  • Prezentacja wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Rekonstruktorów Historii Helle Berg w Opatowie, Muzeum 303 w Napoleonie.

Zdjęcia z konferencji w Regionalnym Ośrodku Szkolenia Nauczycieli ,,WOM" w Częstochowie udostępniono dzięki uprzejmości p. Pawła Włodarczyka.